25. 2ANNAS starptautiskā žūrija

 

Laila Pakalniņa 1991. gadā absolvējusi Vissavienības Valsts kinematogrāfijas institūta (Maskavā) dokumentālistu režijas nodaļu. Režisore un scenārija autore 31 dokumentālajai filmai, 5 īsfilmām un 6 pilnmetrāžas mākslas filmām. Kopā viņai ir 42 filmas, 2 bērni, 1 vīrs, 2 suņi un 2 velosipēdi. Un daudz ideju jaunām filmām. Viņas filmas izrādītas oficiālajās programmās Kannās, Venēcijā, Berlinālē, Lokarno, Karlovi Varos, Romā, Tallinā un citos starptautiskos festivālos, kuros tās ieguvušas vairākas balvas.

Pers Fikse kopš 1999. gada ir direktors “Minimalen” īsfilmu festivālam Tronheimā, Norvēģijā, kuram programmas kūrējis kopš 1994. gada. Šogad festivāls notika 33. reizi, sešu dienu laikā izrādot 235 filmas. Peram Fiksem ir maģistra grāds vadības zinātnēs no NTNU, Norvēģijas Dabas zinātņu un tehnoloģiju universitātes. Viņš ir veidojis pāris īsfilmas un rakstījis par kino gan norvēģu, gan starptautiskiem medijiem. Viņš arī strādā privātajā sektorā par programmēšanas projektu vadītāju.

foto autors Andrejs Strokins

(foto autors Andrejs Strokins)

Dārta Ceriņa darbojas galvenokārt kino un teātra pētniecībā, žurnālistikā un kritikā, attīstot starpdisciplināras pieejas un īstenojot tās praksē. Šobrīd lektore Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA), semiotikas pētniece LKA Zinātniskās pētniecības centrā un resursu speciāliste, producente Latvijas Jaunā teātra institūtā. Pēdējo gadu laikā Ceriņa papildinājusi zināšanas, piedaloties skatuves un audiovizuālajai mākslai veltītās zinātniskajās konferencēs, festivālos un meistarklasēs gan vietējā, gan starptautiskā līmenī. Bijusi viena no programmas veidotājām un komunikācijas izstrādātājām Baltijas jūras dokumentālo filmu forumam (Baltic Sea Docs), darbojusies Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā (Riga IFF) kā asistējošā kuratore, kā arī organizējusi vairākas zinātniskās konferences un meistarklases un radošās producentes statusā arī mākslas notikumus, tostarp jaunā teātra festivālu “Homo Novus”.

Stefans Doblers kopš 2018. gada decembra ir Vintertūras Starptautiskā īsfilmu festivāla rīkotājdirektors. Deviņus gadus, līdz 2019. gadam, viņš bija atbildīgs par festivāla brīvprātīgo koordinēšanu. Šajā laikā viņš arī ir kūrējis vairākas tematiskās programmas un no 2017. gada ir valdes loceklis. Kopš 2019. gada sākuma viņš studē mākslas menedžmentu Cīrihes Lietišķo zinātņu universitātē Vintertūrā. Kopš 2020. gada Stefans Doblers ir prezidents “Conférence des festivals”, nozīmīgāko Šveices kino festivālu asociācijai.